Я-повідомлення

☝️Ще одне правило екологічного спілкування –
“Я-повідомлення”? Що це і навіщо вони потрібні?

Давайте спробуємо уявити два варіанта однієї розмови. В першому людина застосовує такі звичні “Ти-повідомлення”, а в іншій – нові та незвичні “Я-повідомлення”.

❗️Варіант 1:
– … Мені здається, що ця ідея дещо… ну, дурнувата, чи що?..
– Ти мене ображаєш!!! (чи ще крутіше: “А ти тут найрозумніший чи що?”, “На себе подивись!” :😀
– ??? !!!

❗️Варіант 2:
– … Мені здається, що ця ідея дещо… ну, дурнувата, чи що?..
– Слухай, коли я чую твій коментар, що моя ідея дурнувата, я починаю злитись, бо думаю, що ти вважаєш дурнуватим не тільки ідею, а і мене, і тобі байдуже на те, що я відчуваю. Скажи мені, чи правильно я тебе зрозумів?
– Оуч, вибач! Я точно не це хотіла сказати і не хотіла тебе образити. Давай просто розглянемо переваги та недоліки твоєї ідеї?

“Я-повідомлення” дають нам можливість не звинувачувати людину і починати сварку, а перевірити, чи правильно ми зрозуміли, що саме ця людина хотіла нам сказати.
Інша ж сторона, завдяки вашому “Я-повідомленню”, можливо, помітить, що інколи може не зовсім влучно висловлювати власні думки.
Тож якщо припинити тикати пальцем і почати говорити про свої думки, відчуття та інтерпретації, ситуація стане виграшною для обох сторін, дасть можливість вийти з замкнутого кола непрацюючих сценаріїв та зберегти ваш #вільний_вибір